ABD Körfez Krizi Temsilcisi Kuveyt’te

Ana Sayfa » DÜNYA » ABD Körfez Krizi Temsilcisi Kuveyt’te
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2018 - 3:36

Kuveyt Emiri Eş-Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, ABD Dışişleri Bakanlığı Körfez Krizi Temsilcisi Emekli General Anthony Zinni’yi kabul etti.

Şeyh Sabah, Zinni ile başkentteki Es-Seyf Sarayı’nda bir araya geldi. Görüşmenin detaylarına ilişkin bilgi verilmeyen haberde, Zinni’ye ziyaretinde ABD Körfez İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili Timothy Lenderking’in eşlik ettiği belirtildi.

BAHREYN VE SUUDİ ARABİSTAN’A MESAJ

Kuveyt Emiri ayrıca, Zinni’nin ziyaretiyle eş zamanlı olarak Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife’ye birer mesaj gönderdi.

Katar’a ambargo uygulayan Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), geçen çarşamba yaptıkları ortak yazılı açıklamada, Körfez krizinin Kuveyt’in ara buluculuğuyla çözülmesi gerektiğini ifade etmişti.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin, 5 Haziran 2017’de Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri ve ekonomik abluka uygulamaları Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İzmir’de AK Partililere hakaret eden kadın

Sosyal medyada paylaşılan ve tepki çeken bir videoda İzmir’de Karşıyaka-Konak vapurunda bir kadın “AK Partililerin Allah belasını

Fetullah Gülen’in yeğeni yeniden tutuklandı

Önceki gün serbest kalan ve savcının itirazıyla tekrar gözaltına alınan Fetullah Gülen’in yeğeni Kemalettin Gülen tutuklandı. Fetullahçı

Cumhurbaşkanı, Antalya İl Kongresi’nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’nın eski Belediye Başkanı döneminde düzenlenen bira festivallerinde iki gencin öldüğünü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz