iPhone 8 arka camını kırmayın!

Ana Sayfa » Foto Galeri » iPhone 8 arka camını kırmayın!
Paylaş
Tarih : 26 Eylül 2017 - 20:52

iPhone 8 modellerini 12 Eylül günü tanıtan Apple, iPhone 6 ile beraber kullanmaya başladığı tasarım dilini güncelleyerek devam ettirmeyi tercih etti. Ön taraf tamamen aynı kalırken iPhone 8 arka cam ile farklılaştı.

iPhone 8 arka cam değişimi çok daha pahalı!

Apple iPhone 8 modellerinde yer verdiği cam için “Akıllı telefonlarda kullanılan en sağlam cam.” İfadelerini kullansa da elbette bu telefonunuzda yer alan cam yüzeylerin kırılmayacağı anlamına gelmiyor.

Apple’ın deyimiyle devam edersek, iPhone 8’in ön tarafında yer verilen akıllı telefonlardaki en sağlam cam, yaşanacak bir talihsizlik sonucu kırıldığı zaman vermeniz gereken miktar iPhone 6s, iPhone 7 veya iPhone 6s Plus, iPhone 7 Plus modelleriyle aynı.

Yani iPhone’unuzda sadece ekran onarımı yapılacaksa vermeniz gereken ücret, iPhone 6siPhone 7,  iPhone 8 için 629 TL iken iPhone 6s Plus, iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus için 719 TL olarak belirlenmiş.

Peki arka cam değişimi ne kadar? İşlerin karmaşıklaştığı yer ise tamda burada başlıyor. Apple’ın web sayfasında ifade ettiği üzere “iPhone’unuzda ekran hasarının yanı sıra başka hasarlar da varsa “Diğer hasar” ücretlerine bakın.” cümlesi iPhone 8 arka cam tamirinin “Yanlızca ekran onarımı” mı yoksa “Diğer hasar” olarak mı sayılacağı sorununu ortaya çıkartıyor.

AppleInsider’ın yaptığı habere göre, birden fazla Apple çalışanı kırık bir arka cama sahip iPhone 8 modelinin “Diğer hasar” kategorisine gireceğini söylemiş. Buda arka cam değişiminin ön cam değişimine kıyasla çok daha pahalı olacağı gerçeğini ortaya koyuyor.

Ülkemizde iPhone 8 için belirlenen diğer hasar ücreti ise 1899 TL iken iPhone 8 Plus içinse 2099 TL olarak listelenmiş. Neredeyse yeni bir akıllı telefon fiyatı olan “Diğer hasar” ücretini sadece bir arka cam değişimi için vermek istemiyorsanız da, siz siz olun sakın iPhone 8’inizin arka camını kırmayın…

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İzmir’de AK Partililere hakaret eden kadın

Sosyal medyada paylaşılan ve tepki çeken bir videoda İzmir’de Karşıyaka-Konak vapurunda bir kadın “AK Partililerin Allah belasını

Fetullah Gülen’in yeğeni yeniden tutuklandı

Önceki gün serbest kalan ve savcının itirazıyla tekrar gözaltına alınan Fetullah Gülen’in yeğeni Kemalettin Gülen tutuklandı. Fetullahçı

Cumhurbaşkanı, Antalya İl Kongresi’nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’nın eski Belediye Başkanı döneminde düzenlenen bira festivallerinde iki gencin öldüğünü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz