NASA Dokuzuncu Gezegenin Varlığını Resmen Açıkladı: ‘Akşam Yemeğine Gelen Süper Dünya!’

Ana Sayfa » BİLİM » NASA Dokuzuncu Gezegenin Varlığını Resmen Açıkladı: ‘Akşam Yemeğine Gelen Süper Dünya!’
Paylaş
Tarih : 18 Ekim 2017 - 23:32

Uzayın derinlikleri belki sonsuz bir boşluk, ama arada sırada bizi de yakından ilgilendiren gelişmelere gebe olmuyor değil.

NASA’nın bu ay içinde yayınlandığı basın duyurusunda, dokuzuncu gezegenin uzaklarda da olsa, var olma ihtimalinin son derece yüksek olduğu açıklandı.

Açıklamada şimdilik bir gözlem bulunmasa da, çeşitli bulguların bu olasılığı son derece kuvvetli hale getirdiği ifade edildi.

Tabii olay kuru kuru “Dokuzuncu gezegen vardır” denip geçiştirilmedi.

Enigmatik gezegenimizin kütlesinin Dünya’dan 10 kat büyük olduğu ve Güneş’e Neptün’ün olduğundan 20 kat uzakta olduğu düşünülüyor. Eklemeden geçemediler tabii: Olduğu yerde kalacak! 

Bölgedeki anomalilerle paralel olarak 5 farklı kaynaktan elde edilen bulgular, ancak bu ölçülerde bir dokuzuncu gezegenin varlığıyla açıklanabiliyor.

 Araştırmayı yürüten Konstantin Batygin’e göre “Dokuzuncu gezegen açıklamasını yok sayarsak bu çok daha fazla soru işaretinin oluşmasına sebep oluyor ve her biri için ayrı teorilere ihtiyaç duyuluyor”
 

İlk olarak Ocak 2016’da yayınlanan bir makalede, Güneş sistemimizin etrafını kaplayan bir nevi susam tabakası olan Kuiper kuşağındaki 5 farklı objenin hareketleri gözlemlendi. Hepsi aynı istikamette eliptik bir yörüngeyi takip ediyordu ve bunu aynı şekilde, 30 derecelik bir eğimle yapıyorlardı.

Bunun ardından gelen 4 farklı araştırma da bölgedeki durumda benzeri anomalileri ortaya koydu.

Bütün bunların tek bir cevabı olabilir. Kendini beğenmiş gibi diğerlerinden uzakta takılan, fakat sonuç olarak olan bir dokuzuncu gezegen!

NASA sözlerini şu şekilde sonlandırmayı tercih etti: “Aradığımız Süper Dünya bu dokuzuncu gezegen olabilir.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İzmir’de AK Partililere hakaret eden kadın

Sosyal medyada paylaşılan ve tepki çeken bir videoda İzmir’de Karşıyaka-Konak vapurunda bir kadın “AK Partililerin Allah belasını

Fetullah Gülen’in yeğeni yeniden tutuklandı

Önceki gün serbest kalan ve savcının itirazıyla tekrar gözaltına alınan Fetullah Gülen’in yeğeni Kemalettin Gülen tutuklandı. Fetullahçı

Cumhurbaşkanı, Antalya İl Kongresi’nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’nın eski Belediye Başkanı döneminde düzenlenen bira festivallerinde iki gencin öldüğünü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz